Излезе "Mozilla Firefox 3.5":http://www.mozilla.com/en-US/firefox/3.5/releasenotes/. Мисля, че това е първата .0 версия на Firefox с българска локализация. При предишните все имаше (мое) забавяне на официалното приемане, особено при предишната версия 3.0.
НОВО 2008-11-19: Ако сте използвали по-долу описания вариант 1 за предишни версии на Firefox и после сте инсталирали 3.0.4 на български, отидете в Инструменти - Добавки - Езици и деинсталирайте българския език. Така ще се използва вградения вече официален превод.
НОВО 2008-10-25: Firefox 3.0.4 ще включва българската локализация. Планираната дата за излизането на 3.0.4 е 12 ноември.
"WebCGM":http://www.w3.org/Graphics/WebCGM/ е векторен формат, който е стандарт на ISO и W3C. Всички говорят за SVG, но много хора са недоволни от спецификацията. Например SVG CSS съвсем не е W3C CSS и SVG DOM не е W3C DOM, а един от ръководните принципи на W3C е reusability на съществуващи спецификации.
Преди време Mozilla забраниха на Debian да използват името Firefox, защото правели промени в програмния код и Mozilla не иска да обира негативите на кода на Debian. Четейки "статия на разработчик на Mozilla, който коментира Safari за Windows":http://weblogs.mozillazine.org/zach/archives/018147.html обаче, си помислих че разширенията на Firefox със сигурност носят повече негативи, отколкото малките промени на Debian.
"Firebug":http://www.getfirebug.com/ е много ценно разширение за Firefox, което направо издухва буболеци. Открих обаче и още едно негово ценно приложение - за лесна и бърза временна поправка на по-дълги страници с текст. Някои промени по line-height, font-family и font-size могат да правят чудеса и с най-дървения дизайн, направен за 17-инчов монитор на 800x600. Естествено, номерът не минава при текст във Flash.